Sieć LAN

W naszym przedszkolu pod koniec sierpnia została zainstalowana sieć internetowa LAN. Obecny system edukacyjny obejmuje kształcenie u dzieci kompetencji kluczowych m.in. przygotowanie do życia i radzenia sobie we współczesnym świecie. Czekaliśmy na podłączenie od dawna z tego względu, że stwarza duże możliwości w pracy edukacyjnej z wykorzystaniem dostępu do Internetu. Nauka w przedszkolu powinna być dostosowana do zmieniających się warunków zatem nie może działać bez współczesnej technologii, jaką stwarza sieć Internetowa.
Nauczanie najmłodszych z wykorzystaniem multimediów to dostęp do nieograniczonych pomysłów, inspiracji ze świata edukacji. Szczególnie właśnie pomysły na zabawy czy zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym są często przedstawiane na autorskich stronach internetowych, forach, jak również za pośrednictwem kanału YouTube, z których nauczyciele mają możliwość korzystać podczas pracy z dziećmi. Wykorzystanie nowoczesnych technologii na pewno wzbogaca i uatrakcyjnia zajęcia, wspiera ogólny rozwój oraz pomaga w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata. Wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania sprzyja zaangażowaniu dzieci, wyzwala aktywność, ciekawość poznawczą oraz jest źródłem pozytywnych emocji.

Społeczność przedszkolna składa serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Macieja Błachnio za wygospodarowanie środków finansowych na podłączenie sieci LAN.

Ułatwienia Dostępności