Pierwszy Dzień Wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

        We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie powitać nadejście tej pięknej pory roku. Tego dnia każdą salę odwiedziła Pani Wiosna wraz ze swoimi wiosennymi pomocnikami: Stokrotkami oraz z Koszałkiem Opałkiem. Na widok takich gości na twarzach wszystkich dzieci pojawił się duuuży uśmiech.

Pani Wiosna oczytała list z niespodziankami, aby przedszkolaki wspólnie mogły się cieszyć wiosennymi urokami i zadaniami. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki, naśladowały odgłosy zwierząt, poznały zwiastuny wiosny. Nie zabrakło również wiosennych prac plastycznych. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie świetnie, a w nagrodę otrzymały słodką niespodziankę. Na koniec Wiosna zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy i wiosennego tańca, aby w ten sposób wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Ten dzień był  dla każdego przedszkolaka radosnym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

MISIE I BIEDRONKI

STOKROTKI I PSZCZÓŁKI

MOTYLKI I KRASNALE

 

 

 

Ułatwienia Dostępności