Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

 

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki szczególnie w tym dniu zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby była czysta i piękna. Tegoroczne  obchody odbyły się pod hasłem: „Chodź przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć”.

Podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników.

Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach, dzięki którym poznały pojęcie „ekologia”, śpiewały wesołą piosenkę pod tytułem: „Eko-pingwinek” oraz wykonały ciekawe i kreatywne prace plastyczne z recyklingu.

Misie

Krasnale

Motylki

Pszczółki

Stokrotki

Ułatwienia Dostępności