Projekt czytelniczy „Mała książka – Wielki człowiek” i teatrzyk Kamishibai


Grupa Stokrotki przystąpiła do projektu czytelniczego pt: „Mała książka – Wielki człowiek”, realizowanego we współpracy z Miejsko – Powiatową Biblioteką w Garwolinie. W ramach promocji czytelnictwa dzieci  otrzymały książkę na start oraz kartę czytelnika.

Wzięły udział w zajęciach pt: „ Kamishibai”- bajkę mi opowiadaj.

Dowiedziały się, że słowo „Kamishibai trudny do wypowiedzenia wyraz pochodzi z języka japońskiego, gdzie „ kami” oznacza  – papier, „shibai” – „sztukę” . Jest to technika czytania/opowiadania, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki.
      

Bajki, baśnie i legendy  składają się 10-16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt.Z wielkim  zainteresowaniem Stokrotki wysłuchały  legendy pt: Smok Wawelski przedstawionej właśnie w  formie  nieznanego dotąd „Teatrzyku Kamishibai”.

Dzieci maiły również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat bajek i baśni, biorąc udział w zabawach i konkursach .Wiele radości sprawiły dzieciom magiczne zagadki z użyciem światła latarki.

 

 

 

 

Ułatwienia Dostępności