Dzień Ziemi

„Dzień Ziemi obchodzimy – ekologii dzieci uczymy
Każdy przedszkolak chce znać – jak o środowisko dbać!”

W piątek 22 kwietnia nasze przedszkole obchodziło największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie – Dzień Ziemi.
Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle.
W tym dniu dzieci zastanawiały się, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Podczas zajęć segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, wzięły udział w quizie ekologicznym rozwiązywały zagadki z zakresu ekologii, słuchały odgłosów lasu, wykonały różne prace plastyczne. Oprócz prowadzonych w ciągu roku zajęć dydaktyczno-wychowawczych o charakterze proekologicznym w tym roku bierzemy też udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, którego celem jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody oraz sadzenie roślin i umieszczenie ich w kącikach przyrody.

Ułatwienia Dostępności